• BaeA

    IVF 2025

    Galet att man ska hoppa in i 2025?s grupp också! Har skrivit i trådarna sedan sommaren 2023. I morgon har jag testdag efter min 6:e återföring och jag ruvar på 2st, med immunprotokoll. Har inte tjuvtestat och börjar bli lite nervös då jag inte känner något speciellt tror jag. Var tre månader sedan jag gjort återföring sist då jag varit nedreglerad med Zoladex och Letrozol, innan dess hade jag MF i vecka 9 i sept 2024. 

  • BaeA
    VSGJ2025 skrev 2025-03-31 21:58:42 följande:
    Stort lycka till! Hoppas att det ska gå vägen för dig denna gång! HjärtaNär ska du testa?
    Testade nu i morse och det var tyvärr negativt, är så ledsen och besviken förstår ingenting 
  • BaeA

    Jag hade återföring idag av ett 6 dagars embryo med TD 7/5. Det är vårt sista embryo. 6 återföringen med totalt 7 embryon. 

  • BaeA
    Doris2024 skrev 2025-04-23 08:48:08 följande:

    Tar ni alla något extra efter insättning? 
    Är det någon som bara kör på naturlig cykel och den egna kroppen? 
    Vi har återföring i eftermiddag, andra försöket och bara kört på min egen kropps funktion trots min ålder. Läkaren sa att allt ser ju bra ut och vi har ju problemet hos min sambo, därav ivf. 


    jag gjorde återföring i naturlig cykel med tar immundämpande, och då är det intralipid, trombyl, prolutex (intravenöst progesteron), cyclogest och prednisolon. sen ska jag även ta regelbundna blodprov. 
Svar på tråden IVF 2025