Inlägg från: Anonym (CM) |Visa alla inlägg
  • Anonym (CM)

    Kyssas i relation, inte bra..

    För min del kyssar ett måste i en relation.  Kyssen är en penetration nästan i klass med samlaget när det handlar om intimitet. Att genomföra ett samlag utan kyssar vore en omöjlighet för mig. 

    Det är själva känslan av att kvinnan jag älskar låter mig få tillträde till henne, att rent kroppsligt sammankopplas och bli ett som är huvudsaken för mig.

     

  • Anonym (CM)
    Tom Araya skrev 2025-03-09 15:15:49 följande:

    Vem vill överhuvudtaget ha och vara med en partner som är ofräsch i munnen?
    Inte jag i alla fall.

    För att bli bra på att kyssas måste man ju kyssas ofta och uppfattningen om kvaliteten är ju ofta individuell och därför bör man ju utveckla sin kyssteknik ihop med sin partner.


    Naturligtvis är munhygienen viktig, det är den väl i alla sammanhang. Förstår liksom inte att det skulle förändras med åren.  

    Visst blir man bara bättre och bättre på något man anstränger sig för att göra bra, Tycker att både jag och min kvinna är proffs på området, i alla fall i våra ögonDrömmer
Svar på tråden Kyssas i relation, inte bra..