Inlägg från: Anonym (Andra saker?) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Andra saker?)

    Otrogen?

    Har du märkt av någon förändring i förhållandet? Han verkar mer eller mindre intresserad av att ha sex med dig? Han verkar mer frånvarande och lyssnar inte på det du säger? Känns han annorlunda i beteende mot dig?


    Andra ändrade rutiner? 


    Försöker förbättra sitt utseende . Tar med mobilen på toa?
    Ändrade arbetstider? Borta oftare hemifrån?

    Dessa saker betyder inte nödvändigtvis att han skulle vara otrogen. Men det kan vara tecken på det, och ju fler desto värre.

  • Anonym (Andra saker?)

    Emotionell otrohet, sexchattande på nätet är tyvärr väldigt vanligt idag. Finns risk att det är ngt sånt då . Verkar som han är rädd att bli påkommen vem och vad han chattar om.

  • Anonym (Andra saker?)

    Min sambo bryr sig inte ett dugg om jag går förbi honom när han chattar med andra. Jag förstår att beteendet skapar osäkerhet, när han verkar ha något att dölja. 


    Jag håller inte heller på om stänger ner saker för att han inte ska se, och om min hade gjort så hade jag ifrågasatt mitt förhållande. Det är i så fall lika mycket brist på tillit från det hållet. Hen räknar med att du ska reagera dåligt på något hen skriver.

Svar på tråden Otrogen?