Inlägg från: Anonym (Man) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Man)

    Strippklubb

    Anonym (Jane) skrev 2025-04-20 13:49:21 följande:
    Ta av dig offerkoftan. Du bestämmer över ditt liv och om du inte gillar vad hon gör så är det fritt att göra slut. Slår vad om att ni har större problem än att hon åker och tittar på nakna män som showar. 

    Strippklubb är inte samma sak som Magic Men. Men det förstår du också. 

    Och varför sade du ja, att det var ok, för att sedan sitta och gnälla. Som sagt, ta av dig offerkoftan. 
    Nej när kvinnor går på stripping är det ju så klart inte alls samma sak😅 han är väl besviken på henne för att hon vill gå och kolla på nakna män och det tror jag dom flesta förstår.
  • Anonym (Man)
    Anonym (Jane) skrev 2025-04-20 14:04:37 följande:
    Fast nu har de även andra problem. Dessutom sade han att det var ok. Bara den mentaliteten, att svara ja fast man inte vill, och sedan gnälla, är ju så avtändande och ryggradslöst. Varför inte stå för vad man tycker istället?

    Menar du att du efter showen kan gå till ett rum och få dig ett ligg mot betalning med killarna som uppträder?
    Fast vad skulle han svarat då? Antar att partnern är myndig och bestämmer själv vad hon vill göra. Jag hat själv svårt för att förbjuda min partner att göra saker trotts att jag har ryggrad. Som tur är förstår hon själv vad som är lämpligt och inte i vårt förhållande.

    Människor som har svårt att förstå andra och till stor del saknar empati tycker jag är riktigt avtändande.
  • Anonym (Man)
    Anonym (Jane) skrev 2025-04-20 15:00:51 följande:
    Vem har sagt något om att förbjuda? Hon frågade om det var ok, då kunde han ju svarat vad han egentligen tycker, sedan gör hon ju ändå som hon vill.

    Jag saknar varken empati eller har svårt att förstå andra, men däremot klarar jag inte av människor som först säger en sak men sedan ändå gnäller om det. 

    Men det är upp till TS hur han gör, om han nu tycker det är fel av henne så kan han göra slut. De har ju andra, i mitt tycke, mkt större problem än en utekväll. 
    Det håller jag med om. Han borde sagt att det inte känns ok.
Svar på tråden Strippklubb