• Bunny s

    Sex med barnen (10+år) i rummet jämte.

    Anonym (Förvånad) skrev 2025-05-17 09:41:37 följande:
    Sex med barnen (10+år) i rummet jämte.

    Igår hade jag en konversation med några vänner, och jag blev helt chockad faktiskt. Jag nämnde att vårt sexliv är ganska sparsamt just nu för det är svårt att hitta bra tillfälle, då vi jobbar olika tider och då barnen ( mina 13 och 15) oftast är hemma. Då menade de att de alltid har sex med barnen hemma och tyckte inte alls det var konstigt att de hörde vad som pågick. Jag sa att det är nog det mest avtändande jag kan tänka mig att ha sex när mina barn sitter i rummet brevid och jag vet att de kommer höra. De kontrade med att det är normalt och att det är hälsosamt att barn får veta att föräldrarna har sex. ?!? Va?!? Mina barn är väldigt öppna och frågar och vi pratar om det mesta, och de ser väl att föräldrarna har det bra tillsammans utan att få lyssna på deras sex ?! Så min fråga har ni sex vetandes att era barn till 100% kommer höra er? Nu tänker jag mest barn som är lite äldre och tonåringar. Tycker ni det är naturligt? Jag kommer fortfarande ihåg från jag var tonåring och en enda gång råkade höra mina föräldrar och blev så ?äcklad?. 


    Nej, fy. Så fruktansvärt respektlöst mot barnen. Och avtändande. Däremot så har vi sex fast de är hemma men då måste vi vara riktigt tysta. 
  • Bunny s
    Anonym (Förvånad) skrev 2025-05-17 10:04:48 följande:
    Så ni tycker det är ok att de eventuellt ser/hör, händer det så händer det liksom? Jag känner bara att det förstör Känslan helt att man kan bli påkommen av sina egna barn. 
    Jag skrev och känner samma som drn här personen. Men det jag menar är ju självklart att man låser in sig! Inte tusan har man sex om barnen kan ha möjlighet att kliva in och se vad man gör. Sen har vi tvn på och är tysta när vi har det. Vi passar på när barnen sover eller är helt inne i att spela dataspel och sånt så att de inte är intresserade av att kolla upp vad vi gör. Om de mot förmodan tar i dörren så säger vi att vi vilar en stund. 
Svar på tråden Sex med barnen (10+år) i rummet jämte.