Inlägg från: UngGubbeinorr |Visa alla inlägg
  • UngGubbeinorr

    Min sambo är snyggare än mig...

    Ibland kan det vara nyttigt att liksom vända på steken för att få ett annat perspektiv och liksom ge sig själv svaret på frågan. Delvis handlar det ju också känslor och ens känslor är just det, ens egna. 

    Prova tänk så här: Hur hade du själv svarat på trådstarten om den var skriven av en man om hans mycket snyggare sambo? 

    Killarna på hans jobb fäller kommentarer bakom hans rygg som; vad fan ser hon som är så snygg i honom? Höhö, som att kasta pärlor på svin. Med mera mindre snyggt..

  • UngGubbeinorr
    Anonym (TS) skrev 2025-06-25 17:46:32 följande:
    Nu är det ju inte en skämtsam höhö ton utan seriös förvåning och att man liksom behöver be andra kollegor också göra en bedömning. 
    Skippa då "höhö" och undvik inte frågan. Hur hade du själv svarat om trådstarten var skriven av en man om hans snygga sambo?
Svar på tråden Min sambo är snyggare än mig...