Inlägg från: Anonym (Japp) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Japp)

    Chatzone

    Anonym (Undrande) skrev 2025-07-10 22:04:08 följande:

    Jobbar alltså folk med detta? Helt galet och allt för att män ffa ska lägga ner en massa penagr på coins 


    Jag har jobbat med det. Finns massor liknande sidor som denna. Men en huvudregel du kan ta med dig är: om det kostar att skicka meddelanden så är det inte riktiga tjejer du pratar med. 
  • Anonym (Japp)
    Anonym (Undrande) skrev 2025-07-11 06:04:24 följande:
    Aha. Men har man riktlinjer att man ska få den andra att chatta så mkt som möjligt så att dom kan tjäna penagr?
    Ja
  • Anonym (Japp)
    Anonym (Molly) skrev 2025-07-11 08:44:31 följande:

    Fast det är ju frivilligt. Sluta om det inte passar dig. 


     


    För många män blir det ett beroende. Att få massor bekräftelse ifrån en mängd kvinnor i alla åldrar är många män inte vana vid. 

    Dock är detta helt lagligt. Det står alltid någonstans på sidan att det förekommer fiktiva profiler. Så det är männens ignorans och naivitet man spelar hårt på. Männen får helt enkelt skylla sig själva. 
  • Anonym (Japp)

    Tror dock att AI har börjat ersätta riktigt folk som jobbar med sånt. Tur är nog det för dom verkade inte vilja betala riktiga löner till folk. Man snittade på ca 20-60 kr i timmen innan skatt. 

  • Anonym (Japp)
    Anonym (P) skrev 2025-07-11 10:57:56 följande:
    De blir beroende fast får skylla sig själva? Om de verkligen blir beroende borde denna aktivitet ha motsvarande regler som för spel för att motverka spelberoende. Alternativt att spelarna får skylla sig själva.
    Det kan man tycka. Vissa chattade bort sin lön/pension och vissa levde på soc och hade ytterst små marginaler. Allt i hopp om att få träffa sitt livs kärlek/knull en vacker dag. 
Svar på tråden Chatzone