Inlägg från: Jajja06 |Visa alla inlägg
  • Jajja06

    Jag avskyr effekten av alkohol

    Jag måste bara få skriva av mig, jag bara hatar hur alkohol påverkar människor. Jag klarar liksom inte av det, har jobbat inom restaurang i flera år o träffat på mucket fulla folk och på något sätt kan jag tolerera det då men på min fritid avskyr jag det verkligen. 
    T.ex. när en person nära till mig.. vi kallar henne m dricker tål jag henne inte och inatt har drt varit extra jobbigt..jag är gravid i vecka 28 så sover ganska dåligt om nätterna och på det så slutar inte m (som är väldigt full) att ringa mig. Jag vet liksom inte vad jag ska göra, har jag på stör ej och något skulle hända m skulle jag aldrig förlåta mig själv men jag klarar inte av att hon ringer en enda gång till och nu är jag så frustrerad och ledsen, vill bara skrika rätt ut. Börjar jobba kl 7 och kan verkligen inte somna nu.




    Behövde bara skriva av mig.
  • Svar på tråden Jag avskyr effekten av alkohol
  • Jajja06
    Dexter dot com skrev 2025-07-29 06:43:24 följande:

    Om hon ringer på fyllan mitt i nätterna fast du sagt åt henne hade jag blockerat henne för jag vill inte umgås med så respektlösa personer.


    Enda är att hon är en närstående till mig
Svar på tråden Jag avskyr effekten av alkohol