Inlägg från: Anonym (O) |Visa alla inlägg
  • Anonym (O)

    Om ett par raggar på dig..

    Om en man visar sig ha en flickvän därhemma som gärna är med så är det en trevlig bonus:)

    Däremot om jag raggar på en kvinna (liksom jag själv) och hon visar sig ha en pojkvän hemma som vill vara med. Nja.. besvikelse.
    Är hon otroligt trevlig, vacker och rolig på insidan och fin på utsidan kanske jag kan ha sex med bara henne medan killen hennes tittar på?
    Eller så får han nöja sig med att höra detaljer dagen efter och vi går hem till mig istället;)

  • Anonym (O)
    Mayjel skrev 2025-09-04 01:20:28 följande:

    Då hade jag inledningsvis blivit väldigt förvånad och till följd undrat varför de valde att ställa en sån fråga till just mig.

    Jag klär mig anständigt, helt och rent, och sminkar mig aldrig. Är heller inte särskilt inbjudande, varken till kroppsspråk eller mimik.

    Hade tagit det som en stor fet förolämpning om någon ändå skulle betrakta mig som nåt slags potentiell slampa som följer med främmande människor hem. Det är inte trevligt att bli sedd som både lösaktig och omdömeslös, bara nedlåtande och vedervärdigt. 

    Sen vittnar det också om en bottenlöst usel social kompetens att ens gå fram och ställa en sån fråga till en främling på offentlig plats. Så jag hade dunstat rätt omgående, bara av den anledningen. 


    Ja oj vilken förolämpning att båda i ett par tycker att du är het. Det behövs inget smink för att vara heller. Det finns säkert flera där ute som finner dig het.
    De flesta brukar ta det som en komplimang även om det är nej tack.
    Vilken trist uppfattning du fått om sex. Att man skulle vara omdömeslös för att man inte bara har sex som gift par. Är du frikyrklig eller kvinncel? Helt okej det med. Bara trist för din egen skull att ha en sån syn på andra människor. Tänk efter för sig själv var du kan ha fått den från, och försök att frigöra dig från det du blivit lärd av någon rigid människa som gillade att snacka ner andras leverne, bara en aning så att du kan göra saker du är nyfiken på själv men har blivit lärd att det är fel.
    Även att sluta vara så nedlåtande mot andra tror jag skulle få dig att må bättre själv.

    Frågan kommer nog inte heller bara sådär av att någon går fram helt plötsligt. Förmodligen har du snackat med den ena i paret och haft det trevligt en större del av kvällen. Precis som det går till när man träffar andra intressanta människor ute, oavsett om det leder till sex eller nya vänskaper.
  • Anonym (O)
    Mayjel skrev 2025-09-06 23:30:53 följande:
    En praktloser är det i vilket fall, den saken är ju klar. 

    Att bli sur på oss vanliga människor bara för att vi inte vill gå med på trekanter med vilt främmande människor, det är ju bara löjligt. Då lever man sannerligen i sin egen lilla slutna bubbla av sexmissbruk. 
    Det finns fullt av så kallade vanliga människor som har trekanter och experimentellt sex. Även om sånt går lite periodvis.
    Betydligt vanligare än att aldrig ha sex.
  • Anonym (O)
    Mayjel skrev 2025-09-07 02:29:02 följande:
    Du förstår ingenting. Det handlar inte om mitt utseende utan om att bli sedd som ett ytligt objekt som ett par bara vill utnyttja och sen kasta bort. Varför i helvete skulle jag se något positivt i det??

    Jag är ingen själlös leksak utan en människa med känslor och komplexitet och man behandlar inte människor som menlösa kroppar, en bit kött, att utnyttja för stunden. Det är inte att respektera någon. Där har du den sanna nedlåtande attityden mot människor, att bara se dem som köttbitar att konsumera. 

    Finns sen inga "kvinncels" och nej, har aldrig varit religiös i någon bemärkelse. Det är är bara trötta fördomsfulla ickeargument från sexmissbrukande typer som inte förmår att se utanför sin egen missbruksbubbla. Inskränktheten kommer från er, inte från oss normala.

    Nej, det är ni utnyttjare som har en trist människosyn med er objektifiering. Jag har en sund människosyn och skulle aldrig utnyttja någon på det där sättet, eller på något sätt alls. 
    Anonym (O) skrev 2025-09-07 02:07:02 följande:
    Det finns fullt av så kallade vanliga människor som har trekanter och experimentellt sex. Även om sånt går lite periodvis.
    Betydligt vanligare än att aldrig ha sex.
    Nej, knappast. Om det hade varit så himla normalt så skulle det inte finnas speciella sexsidor för sånt. Så nej, det är inget som vanliga människor håller på med.

    Att ha sex med samtycke från alla parter kan aldrig bli ett utnyttjande av ena parten.
  • Anonym (O)
    Mayjel skrev 2025-09-07 03:40:53 följande:
    Du såklart, eftersom du inte ens klarar att få mothugg utan att kontra med ynkliga hot och förolämpningar mot de som inte håller med dig i frågan. Är det någon som blivit ägd i denna diskussion så är det du, med tanke på att du inte ens förmår diskutera som en vuxen människa.
    Du bråkar själv väldigt ofta och är nedlåtande mot andra. Men så fort någon svarar med samma mynt så anmäler du för förtal, off topic och allt möjligt.
    Ibland skriver du inlägg som är normala och ickeaggressiva, men allt för ofta hamnar du i aggressivitet men tål inte att själv bli utsatt för det.

    Jag säger det med all välmening, jag tror att du behöver hjälp med dig själv. Så att du kan sluta söka bråk hela tiden på forumdelar som inte ens tilltalar dig bara för att få bråka och därefter gå in i offerroll och anmäla.
  • Anonym (O)
    Mayjel skrev 2025-09-07 04:58:46 följande:
    Nej, det gör jag inte. Endast om någon är otrevlig mot mig först och då kan de liksom inte räkna med nåt annat. Dålig analys av mig förövrigt.

    Och jag säger med precis samma välmening (Drömmer) du vet ingenting om mig eller vad jag behöver. Och jag behöver ingen hjälp med nånting, varken på forumet eller i verkliga livet. Du behöver nog hjälp med dig själv. Att anklaga andra medlemmar för att söka bråk eller gå in i inbillade offerroller är oärligt och ingen trevlig taktik.
    Då är du en perfekt person med ett perfekt liv då om du aldrig behöver hjälp med något?
    Bra för dig.
    Jag har flera sidor som inte är perfekta liksom alla vanliga icke-narcissister har.
    Varför skulle personer som aldrig behöver hjälp med något och som har det bra dras så lätt in i bråk? Det är  inte en fråga du behöver svara på. Kanske något att ändå ha i åtanke?
  • Anonym (O)
    Mayjel skrev 2025-09-08 19:28:01 följande:
    Alltså, det är svårt att inte försvara sig när han hotar mig med "jag vet var du bor" och pratar om att mötas. För att göra vad? Bli attackerad och utsatt för våld i värsta fall. 

    Jag förstår inte hur dessa sjuka människor kan tillåtas skriva här på forumet för som vanligt så lyser moderatorerna med sin frånvaro. Detta är allvarligt men som vanligt så får jag ingen hjälp?

    Det enda jag gjort i tråden är att säga min åsikt om trekanter (och ja, den är negativ, likt de flesta som uttryckt sig i frågan) och för detta blir jag hotad och trakasserad i gensvar. Är detta rimligt?
    Varför inte bara lämna tråden om du känner dig förföljd, hotad, och allt annat?

    Jag tycker att han som påstår han vet var du bor går för långt mot dig. Men du går också för långt och hugger rätt bra själv.

    Tråden har sen länge slutat att handla om trekanter. Den handlar nu om två som älskar att munhuggas. Hade du inte älskat det hade du inte betett dig som du gör. 

    När du bråkar med någon på gatan med någon okänd. Gissar att det hänt några gånger? Stannar du kvar fast någon skriker tillbaka eller börjar slåss bara för att hävda din rätt till yttrandefrihet då också? Ibland gör man mer rätt i att hellre fly än illa fäkta.
Svar på tråden Om ett par raggar på dig..