Inlägg från: Anonym (Volvo) |Visa alla inlägg
  • Anonym (Volvo)

    Dissad

    Ärligt talat så låter det som att han inte var intresserad alls. Den lama ursäkten lät mer som att han inte  ville du skulle leta upp honom nånstans... . 

    Hur ärlig är din kompis är min nästa undran... ? 

  • Anonym (Volvo)
    NovaStar skrev 2025-09-20 10:55:05 följande:
     Vet inte men enligt henne fråga han om jag var singel och även frågat flera gånger om jag ska komma till dem eller är där när han själv planerar att komma.  Frågat efter mig var jag är . O nån gång när vi alla ihop o jag skulle gå,  frågade han mig , var ska du ? Sen sa han ok men vi ses väl igen. Jag fick känsla av att han var lite intresserad.  Men nej 
    Jag förstår  att jag inte kan göra nått åt de . Kändes konstigt o få nej efter lite signaler på intresse.  
    Din kompis ord skulle jag inte lita på alls med tanke på hans negativa respons.  Att kompisen vill fösa ihop er är kanske  mer önsketänkande från dennes sida.. 

    Att han undrar om ni ses flera gånger kan ju mer bero på att han tycker du är trevlig men inget mer. 

    Å andra sidan kan också ett undvikande beteende tyda på att det kanske finns en dejt/flickvän i kulisserna.  
Svar på tråden Dissad