Varit med i bakgrunden någon månad nu då det blev för tufft. Men känner att jag vill haka på denna månad.
hade otroligt höga förhoppningar förra månaden som tyvärr inte visade något.
Har två barn tidigare som är född -19 o -21. de båda kom på första försöket, nu har det gått lång tid och jag börjar må psykiskt dåligt av det och inget känns speciellt roligt längre.
Varit hos gyn igår för att göra en första koll och skulle få vidare tid till en fertilitetsexpert. På gyn såg allt toppen ut, tjock hinna i livmodern som såg redo ut för att ta emot ett ägg och ett stort fint ägg som skulle släppa vilken sekund som helst, så skyndade oss hem och mös lite.
Har tidigare undvikit att få bf december månad, men då haft lätt och, nu är jag så redo att få ett plus oavsett I all denna hopp och förtvivlan.
Bim-lista:
2/4 - Decemberbarn
2/4 - Isa94
3/4 - 7
6/4 - En som längtar
8/4 - Anonym4041
11/4 - Mioio
12/4 - Blucky