Inlägg från: Trossens mamma |Visa alla inlägg
  • Trossens mamma

    Rakhyvel in i kabinen? (flygplan)

    Jag kan ta med mej nästans vad jag vill jag tror jag... iom att jag har papper på att jag har titan i ryggen fast jag är ingen sån såklart som smugglar vapen å knivar


    *Stolt mamma och Ålänning*
  • Trossens mamma
    Kaosspassageraren skrev 2006-05-18 16:52:47 följande:
    ming: samma här! Och mina (likaledes manliga) kolleger var också väldigt fascinerade. "Klipper du med den?" frågade en. Jaaa, korta ögonfransar är ju idealet...Trossens mamma: Terrorvarning ! Jag trodde inte titan gav utslag i kontrollerna dock?!
    Jopp. men nu är det många år sen jag flög. både pappa o jag hade papper. han från en arbetsolycka å jag för min scolios. å jaa. det pep lite så vi visade lapparna bara där de stod så att v hade bla bla bla i ryggarna åså.
    kan tilläggas att jag har ganska lång stav oxå så.
    *Stolt mamma och Ålänning*
  • Trossens mamma

    ja jag hade alltid lappen med mej...till flygena.
    staven håller ryggraden på plats typ. den va sned 67 graders kurva. så nu är jag ganska rak typ. man ser det inte om man inte vet om det helt enkelt.

    kom å tänka på en kompis som går på kryckor pga cp skada å då flög hon utomlands å då tänkte de ta kryckorna av henne...för de pep. men hallå. då kunde hon gå bara 1 meter max...ha ha


    *Stolt mamma och Ålänning*
Svar på tråden Rakhyvel in i kabinen? (flygplan)