Inlägg från: Roisin Dubh |Visa alla inlägg
  • Roisin Dubh

    Expedition Robinson 2004

    Dagens höjdpunkt!

    "Stackars" Jerry! Vad ska man säga. "Svinhugg går igen", "som man bäddar...", "den som gräver en grop..." osv. Kan inte välja! Kul var det i alla fall!

  • Roisin Dubh

    Inget kan slita mig från TV'n 19:30 idag!

    Hoppas nu Micke slungar Jerry hela vägen hem.

  • Roisin Dubh

    Ja egentligen är det väl en alltför hedersvärd förlust om han får åka efter en ärlig tvekamp mot en kompis. Det kanske skulle vara roligare att se honom få stanna kvar och pinas till nästa sammanslagning och sedan bli utslungad av alla de han gått och hånat bakom ryggen.

  • Roisin Dubh

    Jerry åkte...inte ut men till en alldeles egen ö!

    Robban sa inte ett dyft om varför eller vad han skulle där att göra utan bara droppade av honom och sa ungefär "vi ses någongång".

  • Roisin Dubh

    Ja eller så var Robban helt enkelt så trött på slyngeln att han dumpade honom där och lämnade honom åt sitt öde.

    I trailern för nästa avsnitt får man se Jerry sitta och supa i all ensamhet på sin ö. Så sprit fick han i alla fall!

  • Roisin Dubh

    "Ska en vara med i Robinson får en inte vara egoistisk"???

    Nähä, jag som trodde hela tävlingskonceptet gick ut på att rösta ut varandra och ensam vinna miljonen! Kanske jag missuppfattat? Dan kanske är villig då att dela med sig av miljonen "för lagets bästa"? Fast jag skulle knappast tro det, han har själv inte visat några större prov på att vara mån om andra än sig själv.

  • Roisin Dubh

    Jag hejar såklart på Johanna!

    Vi är lika gamla, hennes barn är lika gamla som mina äldsta och dessutom bor hon i grannkommunen. Man kanske springer på henne någon gång när man är i stan.

  • Roisin Dubh

    Robban rules!

    Det är ord och inga visor! Han är så långt ifrån mesig lekfarbror man kan komma jämfört med Anders Lundin. Mannen har pondus helt enkelt. Jag bara älskar hans nya helt malplacerade uttryck "tack för visat intresse"! Som om de hade något val!

  • Roisin Dubh

    Naty, han menade inte popularitetsomröstningen då? Därär väl även de utröstade med?

Svar på tråden Expedition Robinson 2004