Bästa sajten enligt dig att boka hotell (el annat boende) utomlands... Alltså - din favoritsajt när det gäller hotellbokningar utomlands!
Den långa rubriken talar väl för sig själv
Den långa rubriken talar väl för sig själv
Vi använder oss av hotellin.se för att jämföra hotellpriser. Sedan hamnar vi oftast på agoda när vi bokar, de tycks vara lite billigare än andra hotellsajter.
www.seat24.se/
tycker jag är en bra sajt!
Agoda.se
Har bokat en riktig lyxsvit via dom för en femtedel av priset!
Hittills har jag bara bokat familjesemestrarna med ving och fritidsresor :P
haha..
kan tillägga att jag alltid flyger från lite mindre flygplatser med och orkar inte ta mig ända till stockholm, göteborg osv.. med barn..
Jag brukar använda mig av http://www.hotelscombined.se/SV/?a_aid=68631 och har fortfarande inte hittat några som är bättre på hotellpriser.
Www.mrandmrssmith.com kanonbra
hotels.com och superbreak.com
Speciellt den sista kan man få kanonpris på hotellrum lite i sista minuten som är "mystery hotel". Det är generellt 4-stjärniga hotell som inte vill skylta med att de inte har fullt. Det står inte hotellnamnet (det får du när du bokat) men kopierar man beskrivningen och googlar kan man lista ut vilket hotell det är.
Jag bokar nästan alltid direkt med hotellet!
Reseguiden gillar vi👍lätt överskådligt och vi har hittat bra och prisvärda hotell.
Destination.se men sen tar jag kontakt med det bolaget jag väljer