Vad är det pinsammaste ert barn har gjort ?
Jag funderade på det inatt. Min son är snart fyra år och han har fått mig att vilja gå under jorden ett par gånger när vi varit i offentliga sammanhang.
Som exempel när han drog ner byxorna och visade rumpan för andra kunder vid frysdisken på prisextra samtidigt som han skrek bajs och kiss (han är i kiss och bajs åldern så det skriker om det).
Eller när han såg en kvinna i niqab för första gången och skrek "SPÖKE SPÖKE" ..
Eller nu senast när han såg ett mörkt barn i barnvagn och började hoppa runt samtidigt som han sjöng negerunge,dumskalle,bajs och kiss (ord han precis lärt sig på dagis av dom större tuffare killarna)
Min son är vanligtvis oerhört snäll och lätthanterlig men han kan verkligen få mig att skämma ögonen ur mig och det vet han om. Det är därför han hittar på dessa dumheter,för då får han en reaktion när han känner sig uttråkad.
Snälla säg att era barn också hittar på liknande saker eller är det bara jag som haft turen att få en sådan lustigkurre till son !?