Sexproblem
Hej!
Vad jag förstår handlar många frågor om sex..här kommer en till, är gift sedan många år, har två barn 8 och 12 år men vårt sexliv är obefintligt. Jag har tagit upp det flera gånger,utan att vi blivit sura, utan bara diskuterat det hela.
Jag vill ha mycket närhet, allt behöver inte leda till sex, men kan tycka att det kan vara skönt att bara hålla om varandra i soffan, mysa i sängen, ta och känna på varandra, men jag är så less på att aldrig få något tillbaka trots att vi diskuterar detta emellanåt. Jag vill inte vara otrogen!! Jag förstår att alla tycker olika vissa gillar mer närhet sex vissa inte, men varför är det alltid den som inte vill som inte kan ge med sig lite?(I alla fall upplever jag det..)
Hur ska vi lösa detta? Jag tycker jag gjort allt genom att ta upp frågan relativt ofta,försökt att hålla om henne,smeka henne,krama henne m.m, men hon tar nästan aldrig på mig!Skulle önska hon kunde krama mig, smeka mig,eller ta något iniativ någon gång, vad ska jag göra?