Vad är det som händer??
Hej!
Jag önska bara lite stöd från er som tyvärr varit med längre eller av annan hemsk anledning har erfarenhet.
Jag har nu genomgått två MF för några år sedan, ett MF förra året samt ett MA förra året. I aprill blev jag äntligen gravid igen.
Vi fick denna gång möjlighet att kolla några extra gånger med VUL för att lugna oss. I v.7 var vi på första VUL och det fanns då inget att oroa sig för. Man såg en antydan till hjärta men fostret mättes aldrig då det var väldigt litet.
I v.9 fick jag svaga bruna flytningar och därmed panik vilket gjorde att vi sökte oss till akuten. Vi kunde då se ett foster med oickande hjärta tydligt men det kunde bara mätas till 6+2 istället för 8+3. Redan där förstår man ju att något ät fel då hravtest måste visat positivt samtidigt som ägglossning.
6 dagar senare hade vi vår andra tid för VUL och till vår stora förvånging hittades inget foster! Vart har det tagit vägen? Två läkare stod som frågetecken medans jag låg gråtandes i gynstolen.
Jag ska egentligen vara i v. 9+3 nu men enligt mätningen tidigare på 7+2. Vad kan ha hänt. Jag fattar ju att det är kört även denna gång men många frågor kvarstår och vi ska tillbaka imorgon för att lämna hcg prov nr 2.
Hur fan ska jag ta mig igenom det här? Kommer vi någonsin att bli föräldrar? I höstas gjordes en utredning som visade på normala värden därför medicineras man inte.
Vet inte vad jag vill med tråden men skönt att bara få skriva av sig. All lycka försvann så for även denna gång:(