Någon som gift sig med hjärnan?
Menar alltså att man inte gift sig så mycket på grund av kärlek utan andra orsaker? Typ som stabilitet, bekvämhet, trygghet osv
Menar alltså att man inte gift sig så mycket på grund av kärlek utan andra orsaker? Typ som stabilitet, bekvämhet, trygghet osv
Gifter jag mig ska jag gifta mig med näsan. Det måste lukta bra.
Tror jag.
Mitt ex luktade skaldjur, så det höll inte så länge.
Duschcremer och parfymer är trams. Vem fan vill lukta mysk och lavendel liksom.
Har dragit ner på duschandet av denna anledning. Inte speciellt intresserad av att attrahera någon annan än den rätta liksom.
Att lukta skunk är väl o andra sidan kanske inte essensen man söker heller, men jag har testat det med som ett experiment. Efter en sommar utan en enda dusch kände man min doft genom 3 stängda dörrar i en tvåplansvilla.
Det är lite den effekten jag tycker att det ska vara med någolunda hygien.
Man blir som man omgås.
Vem jag umgås med har inte du att göra med.
Det kan vara fantastiskt nedbrytande med ensamhet men det är också en forma av absolut frihet och är avgjort bättre än alternativen.
Jag ser mig som en människa gjord av fantasier och drömmar. Men det också vara ett resultat av samhället och omvärlden. :)
Det är jag ju uppenbarligen inte. Skönt att du vill vara med mig men jag behöver dig inte.