• VeronicaJansson93

    Påhitt av kroppen eller vad är det frågan om?

    Hej!
    Jag har symtom som illamående morgon och kväll och vid speciella lukter som kanelbulle, våfflor osv. hård i magen, ont i bröstvårtorna och tycker även att vårtgårdarna har blivit något större (upptäckte det i spegeln innan duschen). molande värk och utebliven mens - BIM+12 idag. Jag har tagit tester, senast igår som visade negativt.
    Jag har läst massor men blir inte klokare, någon med erfarenhet av att plussa sent? kan detta vara påhitt av min kropp?

  • Svar på tråden Påhitt av kroppen eller vad är det frågan om?
  • annabellelee

    Det låter väldigt sent att inte plussa om du är gravid. Chansen till det är nog obefintlig. Ring 1177 eller prata med din gynekolog.

  • VeronicaJansson93
    annabellelee skrev 2017-07-24 20:25:23 följande:

    Det låter väldigt sent att inte plussa om du är gravid. Chansen till det är nog obefintlig. Ring 1177 eller prata med din gynekolog.


    okej, jag får ringa till gyn då. Tack för svar!
Svar på tråden Påhitt av kroppen eller vad är det frågan om?