Nej, jag är i klimakteriet, och märker ingen skillnad på lust. Jag minns inte exakt hur länge sedan det var sedan sista mensen, men ungefär två år sedan.
Jag "måste" komma minst en gång per vecka, annars kommer jag i sömnen. Vi har oftast sex var 5-7:e dag, och så har det varit länge. Ibland oftare, men extremt sällan mer än en vecka mellan.( Detta intervall är perfekt även för min man) Kände kanske lust lite oftare tidigare, men det är marginellt. Har minst lika skönt sex och fantastiskt sköna orgasmer.
Jag är iofs lite skörare i slidan, men eftersom vi mest har sex med mun och fingrar är det inget problem.
Jag har köpt östrogen salva, och det hjälper, men använder det nästan aldrig..Om samlag vore en större del av sexlivet skulle jag nog behövt ta det.