När plusset utmynnar i missfall/negativt test
Jag har gjort mitt första försök att bli gravid någonsin, med hormonstimulerande behandling trots regelbunden mens och ägglossning men för att optimera chanserna. Jag hade en ?peak? på mina positiva test vid dagen för beräknad mens. 5 dagar senare... rosa flytning som utmynnade i blödning.. och dagen efter var testen negativa - direkt. :/ blev så ledsen.
det blev en riktig käftsmäll som jag inte var beredd på, mår otroligt dåligt och är ledsen. Kroppen trött. har fått berätta för jobbet nu för det kommer innebära fler besök, fler behandlingar där jag måste vara borta från jobbet. Trots att det var ett tidigt missfall har det varit känslomässigt och gjort väldigt ont i magen.
hur har ni hanterat lyckan över ett positivt resultat till att detta plötsligt vänder? Känner mig så tom. Måste ?ladda om? med en ny omgång tabletter, spruta, ultraljud med mera. Bara bita ihop :/.