Glömde bort kalas
Skäms så mycket.. Dottern (9 år) var bjuden på kalas i lördags hos en klasskompis och jag hade svarat (flera veckor innan) att hon kommer.
Vi är mitt uppe i flytt ((som kom hastigt på grund av problem med vattenläckor och gamla rör i gamla lägenheten) och jag har en 3 månader gammal bebis och en 3-åring också och jag glömde bort det helt enkelt. Så idag frågade dottern varför hon inte gick på kalaset .. Jag skrev sms till mamman nu att det hade varit mycket med flytten och jag blandade ihop datum , att han ska få en present och är jättevälkommen på min dotters kalas som vi ska ha i början på juni någon gång.
Känner mig så dålig och är rädd att hon inte blir bjuden igen och har dåligt samvete för att de hade räknat med henne när de köpte tårta osv. Och ledsen för dotterns skull som inte fick vara med , det hade säkert varit jätteroligt.
Hur illa är det att jag glömde? Måste försöka bli bättre på att skriva upp allt sånt , trodde aldrig jag skulle glömma ..