Hur många gånger per vecka har ni sex?
Ni som lever i en relation, hur många gånger per vecka har ni sex?
Och vad ska hända för att ni ska räkna det som sex? Utlösning/orgasm? penetration?
Ni som lever i en relation, hur många gånger per vecka har ni sex?
Och vad ska hända för att ni ska räkna det som sex? Utlösning/orgasm? penetration?
Oftast var 5:e-6:e dag, men kan bli mellan 4-7 dagar mellan. Väldigt sällan mer än 7 dagar.
Två gånger i veckan inget penetrerande bara oralt och satisfyer behövs inget glid rinner till så bra ändå. Vi är 70+
Jösses jävlar vad det gängas högt upp i åldrarna!
Man blir lite avis.
3 ggr i veckan oftast. Har det gått 3 dagar utan sex blir vi båda lättretliga.
40 och 42. Förhållande 3 år.
i veckan... ha... jag har haft sex med min sambo fler än 2 gånger i år, men tror inte det blivit så många gånger som 5... Han är inte intresserad och har inte lust. Känns jättekul... eller så inte.
i veckan... ha... jag har haft sex med min sambo fler än 2 gånger i år, men tror inte det blivit så många gånger som 5... Han är inte intresserad och har inte lust. Känns jättekul... eller så inte.
3 ggr i veckan oftast. Har det gått 3 dagar utan sex blir vi båda lättretliga.
40 och 42. Förhållande 3 år.
Blir nog i snitt 5-6 ggr per vecka. Ibland är någon bortrest och då blir det mindre, Ibland kan de bli 5ggr på en helg..
45-årsåldern och varit tillsammans drygt 25 år
Vi har varannan vecka ungefär. Vi är i 50-årsåldern och har varit ett par i 20 år.
ja hur många ggr i veckan är lätträknade, det är noll..får vara ?glad? om det blir 1-2 ggr per år, gift man här!
Vi är ett par sen snart 6år.
En "vanlig" vecka så har vi nog sex (fullbordat eller oralt) 6-10ggr.
Sen så finns det ju veckor där det ibland blir mer, och ibland mindre.
Vi är m45 o k59
Typ 1 gång per vecka just nu (relativt nykära och i 40 - 45 års åldern).
Vi skulle vilja mycket oftare men faktorer som barn i hemmet, tuffa jobb, dålig sömn och vinterhalvår spelar nog in.
Mitt drömläge vore typ 3-4 ggr per vecka.
Eftersom vi kör med säkra perioder håller vi bra koll på hur ofta / när vi har sex
eftersom vi har en app som vi lägger in när vi har knullat.
Lite statistik åt dem som är nyfikna
2023: 164 gånger
2024: 84 gånger är bokförda men här har jag slarvat mycket med min bokföring. Eftersom min sambo blev gravid och vi behövde inte tänka på säkra perioder.
Kan tillägga att vi aktivt försökte bli gravid.
Enligt min sambos åsikt så knullade vi precis lika mycket som år 2023.
2025: läget för detta är är betydligt sämre men inte alls dåligt 97 gånger till dags datum med en härlig 16 månaders kidd i huset.
Jag får ingenting så därför har jag en yngre man som älskare. 30 år yngre. Love it!
Mer sällan än varje vecka tyvärr. vi är strax över 45 bägge två och varit tillsammans i massa år. Jag hade gärna haft sex i alla fall en gång i veckan. Min man vill nog egentligen det också men han har haft lite problem att få upp den de senaste åren och det har tyvärr satt sig på självkänslan. Visst har vi piller han kan ta till men hjärnspöken och rädslor är svåra att ta sig ur.