0 Följare 0 Följer

Lilla knytet 09

Förälder & väntar barn

17 maj - Vi är så lyckliga! Äntligen blev det ett plustecken när vi gjorde testet!! Det har vi väntat på... Nu håller vi alla tummar vi har för att lilla knytet ska komma till världen i januari 2009!

17 juni - Vi var på ett läkarbesök och fick göra ett ultraljud - vi såg en liten ostbåge med ett hjärta som bankade jättefort och en navelsträng.... Det var en underbar känsla att få se lilla knytet för allra första gången :)

21 augusti - Vi var på UL idag och fick se vårt älskade lilla knyte, vilken känsla(!) Med tanke på hur "den" låg var det ett riktigt litet knyte - låg ihopkurad som en liten boll, ett riktigt litet knyte :) BF flyttades till 19 januari så från att ha varit i v 18 så blev det v 19 - snart har halva tiden gått :)

27 augusti - Jag kände lilla knytis!! Vilken häftig känsla...

13 september - jag såg utanpå magen hur knytis rörde sig! Lyckades till och med spela in det med mobiltelefonens video :)
Den här medlemmen har inte fyllt i sin profil.