• Tias tjej

    Coca Cola????

    Jag är helt tokig i coca cola men jag har lagt ner det nu när jag är gravid för det är ju koffein i....men jag är ju så otroligt sugen!!!! Hur gör ni...dricker ni cola som förut eller har ni helt slutat dricka det?

  • Svar på tråden Coca Cola????
  • smarties

    Ja jag dricker också ändå. :)

  • sheeba

    Jag drack det som vanligt.


    Det finns ingen bättre mamma än mig till mina barn, precis som du är till dina!
  • lia76

    Jag med


    Kram Lia, stolt mamma den 23/9-2006 till en liten Stella
  • Maggis Nervis

    JAg dricker fortfarande cola, och gjorde förra gången med! Jag dricker å andra sidan kaffe med, där det är betydligt mer koffein i.. Fast inte femtielva koppar som jag gjorde innan utan 1-3 koppar om dagen


    *Vilda babyn i magen och Vilda barnet utanför*
  • Emma1119

    jag drack som vanligt. sägs väl att man "får" dricka 3 koppar kaffe högst va ja hört.. och så mycket kommer du väl inte upp till med colan?
    fast ja drack då inte kaffe heller, de kanske du gör

  • Shalle82

    Istället för att dricka 3 glas cola om dan så drack jag två och sen därimellan drack jag ganska mycket vatten. Berättade det för min Bm som skrattade åt mig och sa att så länge alla mina värden är bra och jag och bebben mår bra får jag göra vad f-n jag vill!

  • L G

    tycker oxå om coca cola, men när jag var gravid så kunde jag bara inte dricka det, hade gärna gjort det om jag kunnat..

  • lill smurf

    Jag drack oxå cola light ändå fast lite mindre. Finns ju även koffeinfri cola light som jag drack när jag fick tag på den..

  • jessca

    oj, frår man inte dricka läsk Jag har druckit på som vanligt.
    Läsk som e så gott...

Svar på tråden Coca Cola????