eddie meduza
hur många lyssnar på Eddie och vilka låtar gillar ni?
hur många lyssnar på Eddie och vilka låtar gillar ni?
jag och min syrra lyssnar..mest hon.
Vinkar att det finns en till!! Både de seriösa och de snuskiga/perversa.. har hela samlingen "alla tiders fyllekalas" och där finns ju verkligen både bra och riktigt riktigt dåliga låtar (vissa kan man ju knappt kalla låtar)
Finns även många bra och väldigt många kassa sketcher!!
hurra, det finns ngn mer som gillar e m låtar, om man vill kan man gå in på you tube o kolla på det mest med em, han är som Bert "bävern# karlsson säger; sveriges mest underskattade artist!
"De tre vise männen och jungfru Maria? Nä, det var Herreys och Carola!"
*nostalgi*
ja ja allt är relatift, men kanske vi inte får lyssna på e m för redaktionen, det vore ju inte så konstigt, vad tycker ni man får gilla då??? kanske evert taube, jasså han kanske var rasist???
ts e du raggare?
svar till roisin, klart jag skojja, eddie meduza gillar väl alla såklart, vilken låt gillar du bäst själv???
prinsessans; klart man e raggare de e ju livet, har kommit iland idag och har med mig massor av minnen från bla tyska o spanska hamnar, där spelade man just vår svenske vän eddie meduza, även i holland var han populär, kanske även i portugal , där vi mönstrade på i en hamn jag inte minns, kanske var det Gibraltar, jag minns en suddig krog, där jag träffa många svenska tjejer på väg hem!
hahaha...mysigt
nej nej han var min gamla kompis otrogne sexpartner men det vet ingen utom du !!!
fy fan eddie meduza är världens bästa sångare efter elvis! så rocka loss !!!