• Stampe

    Vart kan jag hitta regnkläder till vuxna?

    Med tanke på detta eviga regnande är jag på jakt efter en regnkappa till mig själv. Trodde att det skulle vara lätt att hitta i butikerna, men icke. Känns som om jag har frågat överallt. Så hjälp mig nu. Vart kan jag hitta snygga regnkläder till vuxna?

  • Svar på tråden Vart kan jag hitta regnkläder till vuxna?
  • Stampe

    Regnställ är säkert helt underbart när man är ute och leker med barnen, men jag är mer ute efter en regnkappa jag kan slänga på mig när jag cyklar iväg till tåget. Känns lite krångligt med regnbyxor då.

  • Stampe

    Jo det har du säkert rätt i, men jag kanske är lite torrare än vad jag var när jag klev på tåget idag .

  • Stampe

    Tack Mikah, hade faktiskt inte tittat där.

  • Stampe

    SeTa: Ja man vill ju gärna att den ska sitta någorlunda bra också . Men det är värt ett försök att kika på Coop.

    Boothwalker: Bra ideé. För vart har alla snygga regnkappor tagit vägen?

  • Stampe

    bambigirl: Blir en tur förbi Maxi också då .

  • Stampe

    Tack för alla tips! Blev en tur till stan idag igen och tillslut hittade jag en regnkappa på Ica Maxi. En rosa. Den enda som fanns kvar i min storlek. Fanns dock inte matchande stövlar till den, men det kanske går att hitta med tiden .
    199:-, helnöjd!

Svar på tråden Vart kan jag hitta regnkläder till vuxna?