Sylt skrev 2008-01-11 21:23:05 följande:
Klart att du ska! Den första blev ju kanonfin. Glöm inte att fota!
Problemet är bara att det endast fanns rosa/vit/aprikos marschmallows på Ica så stackarn får en rosa tårta denna gången... Kanske ska satsa på karamellfärg om jag hinner imorgon.. (hade bara röd hemma)

. Eller har du ngt "husmorstips" på färgning??(förutom brun då).
Daggdroppen skrev 2008-01-11 21:24:43 följande:
Hur har det varit? Känns det ändå ok?NU BEHÖVER JAG ER HJÄLP!Nu har jag snart städat bort alla julsaker och julgranen är ute... och det är liksom TOMT! Vi har nästan inget på väggarna och hur jag än funderar så kommer jag inte på VAD jag vill ha och VAR jag vill ha det. Inget känns hundra, så jag vill inte heller bara rada dit våra gamla tavlor. För vi har ju gipsskivor och det är ju lagom kul att borra om och lämna fula hål i ett nybyggt hus....Jag gillade då det var jul och när jag fick det liiiite mer ombonat. Nu känns det bara stelt, tomt, tråkigt, fult, opersonligt osv. Har ju lite gamla bilder som är tagna före jul i galleriet. Nu ser det ut ungefär som på de... Ni som orkar får gärna gå in och titta och ge förslag!(Vi har fortfarande inga gardinstänger... har inte hittat... så det blir väl att köpa och spraya ikeas då man efter X antal år kommer sig dit...)
Sätt upp tavellister om du känner dig osäker. Vi har vita från Ikea och där kan du ju byta mellan tavlor, böcker, lyktor, prylar osv.
LinaoMatilda skrev 2008-01-11 21:27:58 följande:
Pust. Nu är golvet tvättat med målartvätt. Imorgon blir det målning MiaMariah: Så söta saker du köpt.Mimmi: Tråkigt slut på shoppingturenHimmelbit: Lägger in bilden igen, för din skull Den finns i mitt galleri.
Gulliga du!! Åhhh jag är jätteimponerad!! Det kommer bli supersnyggt!! Kul att man fick se verktygen också - händig kvinna!!