Inlägg från: bubblan1982 |Visa alla inlägg
  • bubblan1982

    väntetid hos Mimer i Västerås

    Mimer suger- fick stå jättelänge (1 år) och när vi väl va framme och skulle kolla på lägenheten så va de 3 andra som va före i tur i allafall.
    Tycker de är lite onödigt att springa på visningar om man andå inte har tur att vara 1:a, . Bodde på cedergatan och tvättmaskinen gick sönder när jag ringde skulle dom komma nästa dag..dröjde 2 veckor innan jag fick en ny.De fanns inga tvättstugor heller. Hade en 3:a på 7300 kr...Inte värt.har ingen servicekänsla alls.Sätter mig aldrig på mimer igen


    stiletto skrev 2007-12-04 16:05:37 följande:
    någon med mimererfarenhet???
  • bubblan1982

    men vart vill du bo då? finns MASSOR med privatägda lägenheter=)


    stiletto skrev 2007-12-04 16:17:06 följande:
    ska pröva akelius, tack för tipset!
  • bubblan1982

    Kolla i gula sidorna. där står alla små ägare som inte gör reklam för sig. ludvigsson hade mysiga lägenheter på klockartorpet.fanns både nya o gamla lägenheter där.vi bodde i en ny och stormtrivdes verkligen.hedlunds golv hyr ut lägenheter=)


    stiletto skrev 2007-12-04 16:20:30 följande:
    vi är inte så pjoskiga, bara det är rätt fräscht och en trea eller fyra . Men helst inte pettersberg och råby.Har du några tips på privatägda?
Svar på tråden väntetid hos Mimer i Västerås