Mina goa vänner!
Soff: Anders fick 3600 + nylön upp 1600 kr ... *nice*
blocket kryllar ju av katter...
Soff: Anders fick 3600 + nylön upp 1600 kr ... *nice*
blocket kryllar ju av katter...
Såg nu att första länken är inte förns vecka 3... Men skönt under jul att inte ha en räddkattunge kanske...Över nyår osv.
Tänkte som du Sara... En liten Sporre. Efter några dagar bör man ju få lite dåligt samvete för att det alltid är tom.. *skratt*
Här är jag hemm med en liten tjej som inte har feber mer, men jag tog det säkra före det osäkra. Dock funderar jag på att fara på strömpilen, har lite o handla.
Ingen som vill mötas där?
Sen har jag ett problem... Min mens börjar bara tidigare och tidigare ... Har alltid haft fått den i månadsskiftet, men förra månaden kom den redan runt 25 o nu kom den redan igår alltså8-10 dagar tidigare.... Så surt.
Hörde att halva Umeå var på strömpilen så jag hoppar det ![]()
Trist att det inte skrivs nått... Ja men skriv då Sara
Är ganska ensam här...........
Soff: håller du på CK fortfarane? Jag har en oöppnad kartong under sängen.
Ja vi har oxå pengar över denna månad, super lite räkningar.. så skoj.
+ att förra månaden så fick jag ju dubbel lön både timlön för augusti och sen månadslönen i november. Så jag plockade ut över 21,000 + anders lön så vi har kvar därifrån. Så skönt!!!!! Att äntligen vara på fötter igen ekonomiskt. Var lite tungt där i när jag var hemma med C. Men men efter regn kommer solsken heter det ju
Är ju så kul att se sparkonto växa...
Nu när vi bor så när dagis så behöver vi inte använda bilen så ofta så vi tankde en halvtank förra månaden så det var 251 kr *skratt*
Vi fyllde upp en halvtank när vi skulle till Örträsk sist... fler sånna räkningar
Gaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaah!
Cornelia är så trött men vill inte sova. Har provat i över 1 timme nu. Brukar inte vara några problem alls att sova. O jag har 1000 saker att fixa. Precis som om känner på sig att man är stressad.
Blir helt galen!