Gustie skrev 2007-12-30 21:24:10 följande:
Anonym (60 kg nu):Vilket pulver använde du och gick du då enbart på pulver varje dag?Hur länge gjorde du det?
Jag körde modifast under *räknar* i 3 månader, nästan bara pulver med undantag kanske var 3-4:e dag då man var bortbjuden eller var tvungen att äta vanligt för att folk inte skulle veta att jag valt att banta med pulver (folk tycker ju så mycket och ska lägga sig i, för alla "vet" ju vad som är skit osv).
Hursomhelst är det inget som modifast själva rekommenderar, att man kör typ ren kur mer än 3 veckor, men jag körde på så länge jag kände att jag mådde bra, och jag var och kolla mina värden också på sjukan under tiden jag körde. När jag slutade med ren kur var det för att jag nått min vikt jag ville ha.
Jag tog små promenader nästan varje dag, ingen mer motion än så. Jättskönt att bli av med min vikt och idag mår jag toppen! =)