akuttid till veterinär, men har inte råd, vad göra?
Vi hade ingen försäkring på Loke när vi hade han i början. hann ínte innan han blev dålig.. blev en dyr räkning med fick det på faktura. var inga alls problem med det.
Vi hade ingen försäkring på Loke när vi hade han i början. hann ínte innan han blev dålig.. blev en dyr räkning med fick det på faktura. var inga alls problem med det.
jo det är sjukt dyrt annars.. finns rätt billiga försäkringar.. tror vi betalar 600 kr nåt om året för loke.. var en på jobb som sa att det var dyrt med då har vi nåt grejs om han dör får man pengar och sådära. vill ifs inte ha pengar utan vill ha vuffe..
vi har Loke försäkrad i sveland.. får 5000 kr om han dör. men vi gav mer.. men han sjunker juh i *värde* ju äldre han blir.. såattsäga,
gick med Loke en helg till vetrinären. kosta 1000kr bara tt bli insläppta. dyrt men värt varenda öre. fick gå dit två gånger.. han såg ut som en kalkon och fick pencellin. det gick ner men nästa helg efter avslutad kur kom det tillbaka och han fick drän och hela köret. tur han var försäkrad vi betala 7500 för andra gången och 2000 nåt första gången..
jepp.. loke åkte dit innan försäkring med så mag och tarmsjukdomar gäller inte men han hade inget sånt men jag trodde det eftersom han kärktes och var slö.. han hade bara en UVI.. inte konstigt om man e en liten valpis och hoppar med snoppen i snön.