• neoaliya

    hur mycket har ni handlat för idag ? tråd nr 2

    Haha, ja franförallt väldigt jobbigt att äta tre luncher
    Jennie med ie skrev 2008-02-21 19:53:32 följande:


     Ja det blev mycket pengar av det där till slut  
  • neoaliya

    Haha Japp kan bara hålla med
    Petit Coeur skrev 2008-02-25 15:46:48 följande:


    Igår, över 2000 på ICA, brr... Men nu är skåp och frys fyllda till max! Handlade väl i en 2 timmar. ICA är för en småbarnsmorsa vad NK är för övriga, haha! Man är lättroad då man står och omsorgsfullt väljer nappar och barngröt.
  • neoaliya

    Igår blev det 89 kr på Mc Donalds
    39 kr på en tidning till sonen (helt onödigt då han inte kan läsa än, men det var väl leksaken som lockade )
    109 kr på kyfilé

    Idag blr det att handla presenter då lillan blir ett på söndag

  • neoaliya

    Köper ofta med oss nåt som fattas om vi ska till svärföräldrarna. det beror på att dt är oftast vi som ringer och bjuder in oss själva och frågar då såklart om det behövs nåt, eftersom det då blir en sista minuten och dom har rätt långt till affären så kn det vara allt från en gurka som saknas eller nästa hela middagen. Dom frågar aldrig vad det kostade utan helt plötsligt ligger det en peng (betydligt mer än vad det gick på) i fickan

  • neoaliya

    103 kr på konsum
    109 kr på hamburgare till lunch

  • neoaliya
    bebis08 skrev 2008-03-08 16:12:10 följande:
    Inte en endaste liten krona...Sitter hemma här med en sjuk liten sessa. 40* feber och däckad.Kanske skulle man besöka nån liten webshop ;)
    Ja det tycker jag absolut du ska göra Krya på er.
Svar på tråden hur mycket har ni handlat för idag ? tråd nr 2