hur mycket har ni handlat för idag ? tråd nr 2
forts...
forts...
Öhh få se nu
200 kr på ombeskitning av bilen
200 kr på bensin
135,50 kr på socker (strö och bit), nässpray, barnmat och lite godis!
Fler halstabletter. 50 kronor. Plus amningsinlägg eller vad det nu heter för 45 kr. Så 95 kr.
Kläder för 620:- från me&i
Påskgodis 80:-
Cafe Fika 88:-
Gett bensinpengar till en vän 100:-
Idag borde jag få guldstjärna. 15kr för en macka är allt som försvunnit ur min plånbok idag.
49 för en äcklig jäkla sallad på Pressbyrån som jag slängde för den smakade URK! Tur att det finns fruktkorgar på jobbet annars hade jag inte klarat dagen.
140 på 2 kebab och en barnpizza
Sambon har spenderat ca 80 kr på ICA. Knäckebröd, barnmat och mjölk... Därmed sprack målet att klara maten på 4000 spänn den här månaden. Själv har jag suttit inne med lillan och surat och ätit gamla pepparkakor jag hittade i skafferiet. Ingen lust att gå ut i snö och blåst så inte en krona har spenderats för min del.
Idag har det blivit dryga 100:lappen på lite smått och gott till pappa som ligger på sjuhus, 150:- på några barnpusset på "loppis", 79:- på en liten Duploask till sonens påskägg, 2,5 kilo påskgodis för 100:- , läsk och bröd 80:-, påskkort och frimärken 100:- och thaimat för 280:-
Totalt 889:-
kul tråd!
2 thights
1 kläning
1 tröja
1 tunika
= 297
fika
=58
0:- idag med