• Anonym

    Kön På ultraljud i Lidköping

    Kan man få veta vad det är för kön på babyn i magen om man frågar? Eller brukar dom fråga om man vill veta det?
    Är såå nyfiken på om det är en pojke eller flicka i min mage.

  • Svar på tråden Kön På ultraljud i Lidköping
  • Anonym

    Någon som vet?

  • Anonym

    Har barn redan dom är av samma kön så därför är jag så nyfiken på om det blir samma även den här gången eller inte.
    Spelar ingen roll för mig vilket kön det är på barnet mest bara nyfiken

  • Anonym

    Någon som har varit på ultraljud i lidköping och vet hur det fungerar?

  • Anonym

    Bodde i ett annat län när jag var gravid med dom andra barnen,det är därför jag inte vet alls hur det fungerar i lidköping

  • Anonym

    Ok vad kul för er :) hoppas vi får henne också. Ja det var snällt att ni fick bilderna gratis :)
    Har ju några veckor kvar till jag ska på Ultraljud,men kul att veta så mycket som möjligt om hur dom gör i lidköping innan man åker dit.

  • Anonym

    Ok får se hur det kommer gå för oss om några veckor.
    Ja ultraljud är kul,har ju varit med om det under dom andra graviditeterna och jag tycker ultraljud är det som ger mest bekräftelse på att det faktiskt finns en liten i magen.
    Kände ju fosterrörelser med andra barnet redan i 13e veckan men det var först efter ul som det blev riktigt verkligt så man förstod att det var sant att man hade liten i magen :)


    CarlHerman skrev 2008-05-11 11:26:10 följande:
    Vi var helt inställda på att inte få veta, just för att de har en sån policy att inte berätta könet. Barnmorskan på mvc sa att hon visste rätt många par som fått veta trots att policyn officiellt är att de inte berättar. Ul var så kul, vill göra snart igen!
Svar på tråden Kön På ultraljud i Lidköping