Växjömamma1976 skrev 2008-08-08 08:40:49 följande:
Ciavilka är det som gifter sig? Kul med bröllop! Vart? Här har jag ju glömt säga att Samuel nu har suttit och bajjat i vår toastol i några dagar helt själv! Hoppas han blir helt blöjfri snart, bara nätterna kvar nu! Igår höll han på att trilla ned med rumpan före i toan, men jag hann ju hjälpa honom!Ikväll blir det Karl-Oskar för vår del med Twinsen med fam + några andra.. ska bli kul!
En gammal gymnasiekompis gifter sig i Gårdsby K:a Kl 17 idag så nu är det full planering här hemma

Little skrev 2008-08-08 12:04:03 följande:
LoveBåde Simon och Anton följer med ut till Cia, blir lite trångt kanske CiaDå få vi puscha varandra!!Har du fått en ny CT? Den första va väl sönder?Då få vi utmana varandra Ha så trevligt på bröllopet och njut av maten i helgen, sen kan man faktiskt göra GID nyttig mat också ju Vi gjorde pizza igår, mest på dinkelmjöl men hade 1 dl vetemjöl också, frukt,banan,kyckling,mozarella... yummi!! Nu blir det strax kyckling/sallade i tortillabröd men jag kommer välja bort brödet.. är inte alls förtjust i bröd över huvudtaget.SussieHär sitter Simon också hellre på stora toan än pottan, har du ingen pottring till toan så rekomendera jag det verkligen, då finns ingen risk att dem trillar i TwinsenSicka stora tjejer du har, långa och ståtliga.. jag gissar på att simon nu väger knappt 12 kg och längden 89cm (mätt med måttstock)
Japp ahr fått en ny CT nu, den funkar perfa. Hoppas verkligen jag kan knalla av mig mina kilon nu. Men det lär väl ta tid & det är ju det jag bävar för mest, tiden. Jag vill se snabba resultat !!
Isak är över 90cm nu o väger runt 13 Kg, nu har han dock gåt ner massa, han ahr ju inte ätit på 1v så nu ser man revbenen igen