• oio

    Smink smink smink igen o igen!

    En liten fråga om ögonkrämer...ska man dutta på över hela ögonlocket...eller hur gör man???

  • oio

    Ok!

    En fråga är då också...om "varför"? Reagerar huden på visst sätt?
    Om någon vet..?

  • oio

    Ok.

    Jag har gjort olika...och tror inte att jag har märkt skillnad.


    Linny skrev 2008-06-24 20:15:32 följande:
    ah, jag vet inte Jag har alltid gjort så och fick veta nyligen att man inte skulle. Enda förklaringen jag kommer ihåg var att "huden är så tunn där och klarar inte av feta produkter  och att det inte behövs" Men jag testade och blev jättetorr runt ögonen så jag fortsätter på "fel" sätt
  • oio

    Jag kikade på en länk från Tyra Banks tv grej...om smink.

    Vit kajal...på insidan av nedre fransraden. Jag vet att jag har provat det förr, men, att det vita klumpade ihop sig på fransraden.
    Någon här som använder vit kajal så, som får det att se snyggt ut? Vill gärna ha tips...jag kanske höll kajalen fel...eller nåt.

  • oio

    Ögonskuggs fråga...

    Jag har grön/grå ögon, vilken färg skulle ni rekommendera?

  • oio

    Vad tror ni...kommer det "vanliga" sminket försvinna- nu när mineral sminket kommer mer och mer? (Som jag har uppfattat det.)

    Jag har själv ännu inte testat mineral, än så länge har jag mycket kvar av mitt gamla...men, jag lär väl testa såsmåning om.

Svar på tråden Smink smink smink igen o igen!