Inlägg från: Schokolade |Visa alla inlägg
  • Schokolade

    Växtvärk?

    Vår dotter som är 3,5 år har den senaste tiden börjat klaga över att hon har ont i benen. När vi frågar var hon har ont så kan hon inte förklara det, så hon verkar inte ha ont på något specifikt ställe och hon springer omkring och busar som hon brukar. Min undran är nu om de kan ha växtvärk så här tidigt? Kommer inte det senare?

  • Svar på tråden Växtvärk?
  • Schokolade

    Aha, ja då är det nog växtvärk då. Fast min skrutta verkar inte ha ont på nätterna, mest på eftermiddagarna efter dagis då hon är trött.

  • Schokolade

    Hmm, nu börjar det ju gå upp ett ljus för mig... Vi har undrat varför hon plötsligt har börjat vakna och gråta på nätterna, det har hon nämligen inte gjort sedan hon var bebis. Hon säger inte att hon har ont då, men å andra sidan så är hon nog så trött att hon kanske inte orkar känna efter. Ska prova med massage och värmekuddar. Tack för alla tips!

Svar på tråden Växtvärk?