Noblessa!
Är det någon som köpt ett komplett kök från Noblessa??
Vad kostade det isåfall och hur stort är erat kök.
Behöver akuta råd!!
Är det någon som köpt ett komplett kök från Noblessa??
Vad kostade det isåfall och hur stort är erat kök.
Behöver akuta råd!!
Hej !
Tack för alla svar!
Vi har varit på Noblessa och ritat upp vårat kök. Har valt enkla luckor och inte allt för påkostat kök.
När vi hade valt bort i princip alla vitvaror förutom fläkt och en vanlig spis så skulle vårat slutliga pris bli på 110,000kr.
Då har vi inte fått montering i det, inga vitvaror, ingen inbyggd micro, ingen inbyggd diskmaskin eller spis. Ingen induktionshäll. I princip bara släta luckor, och en laminat bänkskiva.
Förstår inte deras halva priset rabatt...Om vi ska betala 110,000kr nu då skulle det till ord pris kosta 220,000kr?? Är jag helt fel ute???
Jag tycker att man känner sig ganska lurad. Dom vill ju inte sälja några vitvaror heller för dom tycker att det är billigare för oss att gå någon annanstans????
Vår granne betalade 103,000kr utan halva priset rabatt...och har alla tillval plus montering??
Känns inte som att det finns någon halva priset rabatt överhuvudtaget?
Synd bara att dom har så sjukt snygga kök!
Tack än en gång för svaren...