Inlägg från: Centurion |Visa alla inlägg
  • Centurion

    dårt asöires setuG

    Centurion skrev 2008-10-07 20:34:51 följande:
    Självklart är det så och givetvis är det lättare ju yngre man är eftersom fertiliteten försämras from att man fyller 35. Varför? Samhället, studier, karriär -det är ju inte som att staten främjar unga föräldrar direkt.
    Tror faktiskt att det är svårare för folk att hitta fasta partners som de faktiskt vill ha barn med nu för tiden också.
    Welcome to walk a mile in my moccasines
  • Centurion
    o GUTEGIRL o skrev 2008-10-07 20:39:05 följande:
    Sant.Ta t ex föräldrapenningen. Jag var hemma med mitt första barn i ett år när hon var nyfödd, och hade garantinivå rakt igen. 60 kr/dag före skatt. Grejen är ju den att jag under en livstid kommer att jobba lika många år som de som får barn när de är trettio.
    Mm det är bajs..
    Welcome to walk a mile in my moccasines
  • Centurion

    Hur e läget?

    Någon som hört om allt gick bra för suri med bebbe?


    Welcome to walk a mile in my moccasines
  • Centurion
    KarJac skrev 2008-10-09 20:13:15 följande:
    Den tar en evighet på sig att ladda sidor. Nedladdningen darrar kring 5 kb/s. Alltså, den fungerar inte som den ska.Är det:1) Fel på jävla uppkoppling eftersom jävla ComHem strular som fan, igår låg allt nere, heja.2) Min sambos fel eftersom han är så tråkig?
    bajs alltså
    Welcome to walk a mile in my moccasines
  • Centurion
    KarJac skrev 2008-10-09 20:50:20 följande:
    *ser på program om utsläpp*
    Vad för nåt?
    Welcome to walk a mile in my moccasines
Svar på tråden dårt asöires setuG