är det ok att behandla sina bonus barn på ett taskigt sätt?
om man känner sig hotad av eller inte gillar sina bonus/styv barn är det ok att var små taskig mot dem för att visa att man inte tycker om dem?
om man känner sig hotad av eller inte gillar sina bonus/styv barn är det ok att var små taskig mot dem för att visa att man inte tycker om dem?
Absolut inte! Barn kan ju inte välja sina föräldrar!
jag tycker att om man är vuxen och tror/tycker att det är ok så har man en rätt låg mognads nivå, man behöver inte älska dem, men det är ganska bra om man kan låtsas att man tycker att det är lite roligt att de är där i alla fall.
absolut inte
Jag tycker inte att det är okej någongång mot någon människa. Man behöver inte gilla alla, men att vara taskig är fel.
eh... nej, verkligen inte!!
Om jag hade barn och träffade en kille som inte gillar barnen skulle det vara finito. Jag förstår inte hur man kan fortsätta vara ihop med någon som inte gillar ens barn.
Öh nej det är inte på något sätt ok.
Självklart inte!
Är man så småsint kan man gott dra istället för att smygmobba ett barn *urk*