Inlägg från: SusannaT |Visa alla inlägg
  • SusannaT

    Varning för Bageri/cafe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    det va det värsta.. Förvånad tur att dom ställerna jag varit på har dom varit positiva mot barnvagnarna.. tycker dock dom borde öppna nå barnvagns café. eller ja en café som e mer barnvänligt.. med en liten lekhörna för barnen. och att barnvagnarna får lätt plats..

  • SusannaT
    Mirva skrev 2009-02-04 16:54:27 följande:
    SusannaT skrev 2009-02-04 16:50:31 följande: Det finns åtminstone två sådana i Stockholm, ett mycket trevligt cafe på Spegelteatern på Björngårdsgatan och ett annat en trappa upp i Skattehusgallerian. I Göteborg finns det minst ett sådant cafe.
    ååh.. synd att dom inte kan öppna ett här i eskilstuna oxå..  tack för tipset föresten.. ska besöka nått av dem när vi åker över. :)
  • SusannaT
    Mirva skrev 2009-02-05 20:43:08 följande:
    SusannaT skrev 2009-02-04 16:58:07 följande: Vem vet, det kanske sprider sig till Eskilstuna?
    jaa jag hoppas det.. en kompis o jag tänkte starta men ingen utav oss har råd o tid göra det nu. men hoppas det finns nån som KAN öppna. :)
Svar på tråden Varning för Bageri/cafe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!