Inlägg från: MeanJean |Visa alla inlägg
  • MeanJean

    Tung Byst!

    Min stora räddning är affären Eva-Nette som finns i Olskroken, på Frölunda Torg och på Berzeliigatan. De har ett gedigert utbud för oss med stora tuttar och där hittade jag mina amningsBH:ar som har varit en stor lättnad för mig. Bry dig inte om H&M, Lindex eller Kapp-Ahl. De har inte tillräckliga kupor.
    *innehavare av 85F-G*

  • MeanJean

    tokboll: låter bra. Hoppas du hittar något som passar. De är inte billiga men jäklar vilken kvalitet de har. Tror jag gav 300:-/st för mina amningsBH:ar men så har jag varit tvungen att använda dom sen v16 då mina vanliga bygelBH:ar började göra ont.
    Har sprungit på Olskrokens affär i många år och de är dundertrevliga där.
    Och finns inte ngn BH i din stlk kan de beställa hem utan problem

  • MeanJean

    tokboll: affären i Olskroken ska iaf ha öppet på lördagar så det borde de andra affärerna oxå ha, men det kan vara annorlunda nu med typ semesterstängt på lördagarna. Det är ju små affärer så de kommer ju att kasta sig över dig när du kommer in
    Men säg bara vad du är ute efter så kommer de säkert att leta fram ett antal alternativ att daska fram på disken *s*

  • MeanJean

    tokboll: jättekul att höra att du hittade något som passade!

Svar på tråden Tung Byst!