• mirakulix83

    Blivande pappor 09 Del 3

    Tjena alla blivande pappor nu är det dax att prata av sig lite för dom ny blivande papporna. Alla papporna är välkommen in i den här tråden.
    Den första tråden om blivande pappor 09 var det över 500 st som hade skrivit i tråden. Den andra blivande pappor 09 Del 2 var det nära 400 st.
    Så jag hoppas att det många fler som skriver blivande pappor 09 Del 3.

    Så välkommen in i den nya tråden och känn er som hemma!

  • Svar på tråden Blivande pappor 09 Del 3
  • BammelsPappa

    4 dagar kvar till BF av andra barnet. Första sonen (3 år) är redan nyfiken om det blir en lillasyster eller lillebror.
    I går sa barnmorskan att det kan hända nu när som helst......känns riktigt spännande även andra gången.

  • mirakulix83

    ikli: Det är gött de hehe. Grilla på nyår det var lite coolt hehe.

    Israeli2000: Tjena det var inte igår. Hur är läget med dig?

    BammelsPappa: Tjena här har vi en till som inte har varit med nu på ett tag. Hur är det? Nu börjar det dra i hoppa sig lite till er bebis kommer ut.

  • ikli
    BammelsPappa skrev 2009-04-22 09:09:33 följande:
    4 dagar kvar till BF av andra barnet. Första sonen (3 år) är redan nyfiken om det blir en lillasyster eller lillebror.I går sa barnmorskan att det kan hända nu när som helst......känns riktigt spännande även andra gången.
    *undrar om nåt är på g*
  • Coske

    Spanar lite, nybörjare på FL och dessutom blivande förstagångsfarsa på 43 i mitten av augusti. Ska bli spännande.

  • ikli
    Coske skrev 2009-04-25 23:48:28 följande:
    Spanar lite, nybörjare på FL och dessutom blivande förstagångsfarsa på 43 i mitten av augusti. Ska bli spännande.
    Hej hej.
  • Sammi

    Snart börjar nedräkningen från 100 dagar ner till 0! :) Känns som om tiden sniglar sig fram. Ska bli skönt när "sommarlovet" börjar i juni. Jag ska iofs läsa en sommarkurs men mer tid hemma och hitta på saker. Hoppas att tiden går lite fortare då!

  • Pecado

    Coske: Hej och välkommen in.
    Själv blir jag farsa för första gången snart vid 42 års ålder.
    BF 26 Maj men det verkar som det kommer snart.

    Sammi: Jag vet hur du har det.
    En evig väntan känns det som.

  • ikli
    Pecado skrev 2009-04-26 13:56:21 följande:
    Coske: Hej och välkommen in.Själv blir jag farsa för första gången snart vid 42 års ålder.BF 26 Maj men det verkar som det kommer snart.Sammi: Jag vet hur du har det.En evig väntan känns det som.
    Väntan blir bara värre och värre tycker jag. De sista veckorna har varit rätt så eländiga bland annat för att frugan har varit stor som ett hus och knappt kunnat röra sig. Humöret har väl inte varit det bästa heller. För att inte tala om fruns humör...
  • mirakulix83

    Coske: Grattis och välkommen in.

    Sammi: Har ni tagit reda på vilket kön det blir?

  • mirakulix83

    Har alla papporna haft en fin skön helg?

Svar på tråden Blivande pappor 09 Del 3