Inlägg från: lill linda 82 |Visa alla inlägg
  • lill linda 82

    Råd...Piercing i naveln?!

    Va jättenoga med skötseln efteråt!!! Jag fick inflamation fastän jag gjorde som de sagt, sprutade var och blod rakt ut så jag fick ta ur det efter en vecka. (Kunde knappt stå upp rakt för att det gjorde så ont) Visade sig att jag inte tålde smycket!
    Kolla vad de använder för slags smycken och om de har utbildning innan är mitt tips.

  • lill linda 82

    Tror faktist inte att de finns så många sorter att välja på. (vet faktist inte?!) Har både hål i tungan o näsan i samma sort o där tål jag dom, men i naveln funkade det absolut inte.

    Men håller med "liten", både när man piercar sig o tatuerar sig så får man världens adrenalinkick efter. Nästan så man längtar efter smärtan!!

  • lill linda 82

    tifflan - jupp, det är samma recept man gör då man piecar tungan o man gurglar med det ett par gånger om dagen.. inte gott alls!!

  • lill linda 82

    blev jättefult ärr på mig oxå då jag var gravid, o ändå hade jag bara i smycket en vecka!! Nu har jag ett 6 cm långt ärr rakt ovanför naveln/in i naveln.

Svar på tråden Råd...Piercing i naveln?!