Inlägg från: Little Ms Chatterbox |Visa alla inlägg
  • Little Ms Chatterbox

    Cykelvagn

    Vi har haft cykelvagn till tvillingarna sen de var ca 1 år.
    www.nordiccab.se/vis.aspx
    Men inte helårspaketet, har ingen hund och kommer aldrig nånsin åka skidor eller springa med den Men jättebra att man kan koppla loss den från cykeln och köra in på affären.
    Vet inte vad vår vagn kostade för det var min snälla pappa och hans sambo som betalade den. Tror det var ca 5-6000kr. Vi beställde ett extra fäste så vi har till båda cyklarna.


    WOW! En ny Omega-3 & -6 tråd www.familjeliv.se/Forum-5-95/m42829983.html
  • Little Ms Chatterbox
    Lilaa skrev 2009-06-03 10:57:04 följande:
    min dotter är ca 116 cm lång och väger 16 kg. problemet är att hon inte orkar cykla till stranden. Det är en ganska lång väg och vi har ingen bil.
    Om ni har en cykelvagn och hon har en sparkcykel så kan hon sparka en stund och sen sitta i vagnen när hon inte orkar mer. Sparkcykeln är lätt att stuva undan om man vill det en stund och om det är lite obekvämt att sitta i vagnen kanske hon kämpar på att sparka lite mer.
    Borde funka om man är inställd på att det tar lite tid extra och belöningar om man klarar till sten där borta osv.
    WOW! En ny Omega-3 & -6 tråd www.familjeliv.se/Forum-5-95/m42829983.html
Svar på tråden Cykelvagn