SAAB 9-5 combi
SAAB 9-5 SportCombi
Mycket rymlig. Generöst med utrymme både fram och bak.. samt ett stort lastutrymme och grymt skönt att köra.
Volvo = slöhögar
SAAB 9-5 SportCombi
Mycket rymlig. Generöst med utrymme både fram och bak.. samt ett stort lastutrymme och grymt skönt att köra.
Volvo = slöhögar
Rekommenderar 9-5.
Själva har vi en 9 -5 Linear 2.0t SportCombi BioPower. 2007
Färgen är Nocturnal blue.
Hög komfort, både för förare och passagerare. Oerhört skön att köra. Motorn svarar finfint på pedalen... Finurliga finesser. Stort lastutrymme. Sköna vägegenskaper. Och enligt mig jävligt snygg också. Främst den som av SAAB-motståndare kommit att kallas för "Dame Edna" för de krom-listinramade uppåtvinklade blinkerskåporna framtill. Men jag tycker det ser grymt ut. Samt riktigt snygga SAAB- lm-fälgar..
Passa på och gör klipp nu. Det kommer att bli svårare att få tag på nyare beg. bilar.
Och priserna är riktigt bra nu. Sjäva gjorde vi ett riktigt klipp på våran 9-5:a
lMja, menade nog V70 motsvarande SAAB:en
Testkörde några Volvobilar innan vi bestämde oss för SAAB:en. Och jag tyckte inte att de var särskilt pigga.. och så var de ju 50.000 dyrare med.
En kompis som är polis föredrar även han 9-5:an trots att han tycker det är lite trångt med all utrustning de har runt midjan. De kör ju även Volvo V70 och XC70 och de är skitslöa tycker han.