• JsN

    Mirakeltråden - del 9

    Postis, skaffa något bärverktyg (förslagsvis trikåsjal) till Vidar så har du händerna fria till att hjälpa Arvid och fixa och greja med annat samtidigt som Vidar blir buren.

  • JsN
    Postis skrev 2009-08-10 16:24:21 följande:
    JsN: Har en sjal, men har inte velat använda den nu när det är så varmt då det blir så svettigt.
    FAst blir det verkligen varmare än att bära med en hand och göra annat samtidigt?
  • JsN

    JAg har ju egen bil numera så jag är på om jag bara kan.

  • JsN

    Malla, det finns kuratorer på BVC, som är vana att prata med föräldrar som tycker precis det du tycker är jobbigt. (Och du, man är inte en dålig förälder för att man inte orkar allt alltid)

    Vi började dagis igen igår efter sex veckors sommarlov. Maken och pytte var förbi i måndags för att säga hej. Jag hade beräknat extra tid för lämningen... Ungen rusade in och vinkade lite förstrött till mig och hade en superdag! (Även om det blev blöja på)

  • JsN
    Singha01 skrev 2009-08-12 15:40:14 följande:
    Det är möjligt att Horribly och jag kan göra nåt ihop. Vi döper Samuel den 5/9 så innan dess är det inte aktuellt. Kan ni komma med datumförslag??
    Gärna oktober...
  • JsN

    Mysgos, man får inte ha några kända genetiska sjukdomar. Sedan är inte all kortvuxenhet ärftlig heller utan det kan ske spontana förändringar. (Och lika troligt som att donatorn haft en okänd genetisk defekt så kan ju hon som blev inseminerad haft det)

  • JsN

    Mysgos, inte dvärg, kortvuxen! Fö se mitt förra inlägg.

  • JsN

    Och min svärfamilj är kort ändå...

  • JsN

    *oups* Dubbelkollar kalendern och inser att jag inte kan 10/6. JAg jobbar.

Svar på tråden Mirakeltråden - del 9