Inlägg från: Frusna flickan |Visa alla inlägg
  • Frusna flickan

    Odd Molly - för oss inbitna del III

    mumma84 skrev 2009-12-16 13:04:03 följande:
    Tänkte fråga er "inbitna", ska köpa en jacka #738 tycker den är liten i storleken, nån som vet om det är samma med #112 (hooded pile parka)? tacksam för svar!
    Jag ahr bytt från 738 till 112 (tror jag, den med volang alltså) Jag tyckte att 738:an var lite trång upptill men lång i ärmarna och tycker den andra sitter bättre. Jag hade dock stl 3 på båda. Så ganska lika...
  • Frusna flickan
    alias skrev 2009-12-16 18:34:59 följande:
    Det verkar konstigt. Jag tycker CD är den absolut bästa webbutiken, och jag har alltid blivit otroligt väl bemött av Anna.Ibland blir det tyvärr fel, tydligen.
    Ja jag har också alltid fått fin service. Tokigt en gång, inte hennes el men fick svar direkt och fin kompensation.

    Jag väljer alltid faktura när jag köper på webben just för att slippa vänta på pengar mm på sånt man returnerar. Då brukar det aldrig vara problem för de vill väl ha pengar
  • Frusna flickan
    Saraia skrev 2009-12-16 19:54:06 följande:
    Frusna flickan skrev 2009-12-16 19:52:09 följande: röd 112
    Åh den är urfin tycker jag! I alla färger.
  • Frusna flickan
    Stargirl skrev 2009-12-21 09:35:09 följande:
    Bilder på Duvet blouse l/s i bloggen. Jag älskar denna blus! Kan verkligen rekomendera för er som inte har ngn byst som jag (jag vet ju bara hur den sitter på mig) mycket klädsam och skön att bära samt långa ärmar så den är även skön att ha under en jacka.
    Du är verkligen superfin i den! Den rödrutiga är ju hur söt som helst.
  • Frusna flickan
    Stargirl skrev 2009-12-21 15:11:15 följande:
    50% rabatt på ALLT stickat och alla ytterkläder hos min lokala butik i Åkersberga. Det jag såg fanns var följande.Vinröda lovelky knit i alla stol i ullAlmost black lovely knit i ull i alla stl utom 1Bruna tenfold knit i större stlBeige tenfold knit i bomull i stl 3 och 4Turkosa lovely knit i bomull i stl 3 och 4Rosa lovely knit i bomull i alla stlGrå lovely knit i ull i alla stl utom 1Alpacka kofta i grått och rosaYtterjackor i rött och grönttel nr 540 20 100Rabatten gäller ENDAST idag!
    Åh vad knäckt jag är att jag inte såg detta igår em... De skickar också! F-n F-n jag som ville ha två stycken koftor *ledsen................Jag menar, hur lätt är det att få tag på en beige tenfold i bomull tex?

    Man ska verkligen läsa här flera gången om dagen. Tack för fint tips annars!
  • Frusna flickan
    Stargirl skrev 2009-12-22 12:07:58 följande:
    Testa att ringa dem och fråga....om du kan få rabatten även idag. Man kan alltid fråga. Jag kan tänka mig att de vill bli av med bomullskoftorna iaf.
    Ja gjorde det Stenkört......... Det var tydligen en slags "lucka" i adventskalendern för en butik i taget "så idag är det en annan butik som har ett erbjudande" sa de. Jag lät så rar jag kunde men ack nej
  • Frusna flickan
    Ullis 10 skrev 2009-12-22 16:52:55 följande:
    Per e visst ihop m Lena PH (kanske inte så intressant, men, men..)
    Men va?? Jo intressant tycker jag
  • Frusna flickan
    Kajsan skrev 2009-12-23 23:11:47 följande:
    Har ni sett Lotta Engberg nu på Bingolotto i OM kläder, fin!
    Ja, så rart med struporna till tunikan. Så himla julfint!
  • Frusna flickan
    Tabby skrev 2009-12-24 00:40:47 följande:
    Men åhhhh..vad jobbigt det är med alla OM reorna nu. Finns en hel del jag vill ha, men pengar behövs till annat oxå + att ny kollektion kommit.
    Tipsa gärna här om reor. Jag letar rea för fullt! Ingen som har trevlig 50% nu?

    Idag fick jag hem min pointelle me dress i almost black och A one silk sleeveless blouse i royal. Det blir den sistnämnda på nyår tillsammans med en svartglittrig liten boler och svarta festbyxor. Ska för en gångs skull skippa kjol och klänning och låta silktoppen vara det som gör hela outfiten.

    Tycker att pointelle me klänningen är urfin. Har oftast svart bh så det såg jättebra ut. Fattar inte varför de gjort produktbilden så där... Vet dock ej om jag trivs i den.. Känns som jag måste dra in magen i den hela tiden. Fast jag behöver iofs bränna en del bukfett
Svar på tråden Odd Molly - för oss inbitna del III