Ni som är otrogna, var ses ni för sex?
Kan vi inte hållas oss till ämnet så kan alla moraltanter bilda en ny tråd om otrohet.
Ts, kan du inte åka iväg med din älskare över helgen? Finns en massa härliga spa!
Kan vi inte hållas oss till ämnet så kan alla moraltanter bilda en ny tråd om otrohet.
Ts, kan du inte åka iväg med din älskare över helgen? Finns en massa härliga spa!
Såna puckon det finns!!!!!! Vill man ha sex med andra än sin partner så kan man fan i mej säga det till sin partner. Så frb fegt och ynkligt!!
Jag träffade en upptagen man förut och då var vi mest hemma hos mig... men det var ju enkelt eftersom jag var singel. Men vi var även på kontoret, toalett på uteställen och på hans sommarställe.
I bilen ute i skogen mest
Jag o min gifte älskare träffades på hundklubben där vi båda var medlemmar, hemma hos honom när hans fru jobbade, i en kompis lägenhet då denne var bortrest, i skogen, i bilen, hemma hos mig då min make var borta...
Nöden är uppfinningarnas moder heter det ju ![]()
såg saggefläckar i en säng på mitt jobb, så där har folk roat sej, liksom jag själv har..... å på mitt jobb är man präktig ska ni veta!!!!!! bara trohetsivrare. haha!!!!!!! så hitta en plats på jobbet!
Men om din partner också ser det så och du inte frågar denne innan så är det väl ett sätt att visa att man inte älskar någon. Då riskerar du att förnedra och såra någon som du påstår att du älskar.. Det är inte kärlek
Men du väljer ju medvetet att ta steget ifrån din partner. Varför lämnar man inte relationen då? Varför kan man inte stå upp och vara ärlig? Jag kan tyvärr inte tro på att man älskar någon om man medvetet sårar på ett sånt sätt. Har man problem i en relation så löser man dem annars lämnar man.
Men förmodligen har vi en mycket olik syn på kärlek och respekt. För mig är det en omöjlighet att vara medvetet elak, mitt dåliga samvete hade förstört mig. Jag har den respekten för mig själv och för mina medmänniskor.
Jag har lärt mig att respektera andra människor, att inte vara elak, att inte ljuga, att inte slåss och att behandla människor utifrån hur jag själv vill bli behandlad.
Jag vill inte bli bedragen, därför är jag inte heller otrogen. Jag vill inte vara orsaken till att oskyldiga lider.
Och det nog svårt för mig att förstår att något av det jag lärt mig att man inte gör är något helt acceptabelt för någon annan. Och jag hoppas verkligen jag slipper möta dessa människor och än mer beblanda mig med dem.
Men jag är nyfiken på hur det kommer sig att du inte lärt dig samma saker som jag.
tvättstugan (ligger i källaren och vi bor i lägenhet) eller hemma när mannen reser i jobbet
Är själv singel men träffar en gift man.. vi brukar gå hem till hans vänner och när det ej funkar kör vi i skogen och liknande. kan tyvärr inte hålla till hos mig av andra anledningar..
hotell, bilen, utomhus, hemma hos honom, åk på finlandskryssning eller resa ihop och säg att du ska åka själv (min mammas kompis gjorde så i flera år),